Причини та методи усунення пожовтіння вовни у котів

Кішки – це дуже охайні тварини. Вони постійно доглядають свій вовняний покрив, вилизуючи його і розчісуючи зубами. Тому волосинки завжди залишаються чистими, м’якими і пухнастими. Станом вовни кішки можна оцінити рівень здоров’я її організму. Існує багато причин, про які розповідає блог https://newpeople.kiev.ua/, коли у тварин з білим забарвленням з’являється неестетична жовтизна у вигляді плям та розлучень.

Причини та методи усунення пожовтіння вовни у котів

Причини пожовтіння котячої вовни

Хутро на тілі кішки набуває жовтого відтінку з кількох причин:

  • Скупчення жиру, бруду або кіптяви;
  • Неможливість тварини самостійно доглядати за вовною;
  • фарбування сечею, пилком рослин, різними харчовими добавками, наповнювачами для котячого туалету;
  • Фізіологічні захворювання.

Якщо зміна забарвлення вовни не пов’язана з серйозними захворюваннями, плями, що з’явилися, швидко видаляються за допомогою спеціальних миючих засобів. Не повинно викликати тривоги пожовтіння хутра, пов’язане з потраплянням на нього залишків корму, сечі, фрагментів підстилки, що включає барвники. Пігментні інгредієнти включаються до деяких видів лікарських препаратів. Вони часто включаються до порошків від бліх, які наносяться на шерсть тварин. Пероральні лікарські засоби потрапляють на хутро кішки у процесі його чищення слиною.

Причини та методи усунення пожовтіння вовни у котів

Патологічне пожовтіння вовни та способи його усунення

Деякі кішки, особливо старі, втрачають здатність самостійно доглядати свою вовну. Головна причина такого стану – ожиріння, ампутація кінцівок, розвиток артриту. У багатьох вікових тварин діагностується депігментація, що призводить до зміни кольорового фарбування хутра.

Боротьба за ідеальний відтінок котячої вовни зазвичай цікавить людей, які займаються розведенням свійських тварин. Оцінка якості хутра – це один із основних критеріїв відбору пухнастих тварин на виставках. Щоб зберегти гарну білу шерсть у кішки, рекомендується використовувати спеціальні шампуні та кондиціонери. Для їхнього правильного вибору краще скористатися рекомендаціями професійного ветеринара. Перед виставкою котяче хутро ретельно обробляється спеціальною пудрою або рідким складом. Для проблемних зон на тілі домашнього улюбленця існують спеціальні гелі з ефектом відбілювання. Для корекції забарвлення на тривалий термін краще використовувати лікувальні харчові добавки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *